Тимот на Ливерпул го победи па Порто со 5:0 при својата посета на „Драгао“ од 1/8-финалето во Лигата на шампионите. „Црвените“ од Мерсисајд, всушност, си загарантира дека по оваа игра ќе играат во следната фаза од натпреварот и го направија реваншот на „Енфилд“ протоколарен.

Садио Мане даде хет-трик во натпреварот по головите во 25, 53 и 85 минути. Покрај него, Мохамед Салах постигна во 30-тата, додека Роберто Фирмино беше прецизен во 70. минута од натпреварот.Автор: Администратор
Објавено на: 15/02/2018 00:38