Францускиот фудбалер Самир Насри е суспендиран на шест месеци поради допинг, соопшти УЕФА.

Поранешниот играч на Арсенал и на Манчестер Сити, во 2016 година додека играл за Севиља, извршувал третмани на клиника во Лос Анџелес каде му биле вбризгувани имунолошки средства и се под изговор дека дехидрирал.

Првично беше санкциониран од УЕФА на две години, но поднесе жалба и казната е намалена.

Насри, кој неодамна раскина договор со Анталија, на таа казна има право на жалба.Автор: Администратор
Објавено на: 27/02/2018 22:54