Четврт-финалната рунда на Лигата на шампионите ќе ја обележи дуелот меѓу двата гиганти на европскиот фудбал, Јувентус и Реал Мадрид.

Тоа ќе биде реприза на финалето од минатата сезона. Во другото дерби на фазата, ждрепката ги спои единствените два англиски клуба, Ливерпул и Манчестер сити.

Барселона ќе игра со другиот италијански клуб, Рома, додека најлесна работа на хартија има Баерн Минхен, кој ќе игра двомеч со Севилја.

Првите натпревари од четврт-финалето ќе се играат на трети и четврти април, а реванш-натпреварите на десетти и на 11-ти.

Ждрепката за полуфиналето ќе се одржи на 13-ти април, а натпреварите на 24-ти и 25-ти април и на први и втори мај.

Финалето се игра на 26-ти мај во Киев.

Лига на Европа, четврт-финале:

Барселона – Рома

Севилја – Баерн Минхен

Јувентус – Реал Мадрид

Ливерпул – Манчестер ситиАвтор: Администратор
Објавено на: 17/03/2018 02:59