Хрватскиот фудбалски интернационалец, Никола Калиниќ нема да биде во составот на Џенаро Гатузо на денешната средба со Киево.

Иако се тврди дека причината е повреда, според пишувањата во италијанските медиуми, Калиниќ е отстранет од првиот тим поради недоволно залагање на тренинзите.

Тренерот Гатузо не сакаше да ја коментира одлуката за изоставувањето на Калиниќ од тимот.

Хрватот дојде во Милан на позајмица и досега има 29 настапи, четири голови и шест асистенции.Автор: Администратор
Објавено на: 19/03/2018 01:47