Еузебио ди Франческо верува дека Рома може да ја анулира негативата од „Енфилд“ и слично како против Барселона да оствари убедлива победа на реваншот во Рим.

Тренерот на „римската волчица“ бара и неговите фудбалери да бидат оптимисти.

- Во Рим очекувам сосема различен натпревар од овој на „Енфилд“. Верувам во успех и убеден сум дека сме способни да ја надополниме негативата. Се надевам дека со помошта на нашите навивачи ќе му направиме на противникот многу проблеми. Не ни требаат чуда, туку враќање на самодовербата. Полуфиналето не е готово и сигурен сум во тоа. Кој не верува дека е така нека остане дома, изјави тренерот Ди Франческо по поразот од Ливерпул со 5:2.Автор: Администратор
Објавено на: 25/04/2018 10:09