Шест навивачи на Јувентус беа повредени во инцидентот предизвикан од нивниот автобус случајно допрел електричен кабел за време на парадата на шампионатот, објави „Фудбал Италија“. Двајца од нив се во сериозна состојба.

Автобусот, полн со навивачи на Јувентус бил премногу блиску до клупскиот автобус и случајно пробил трамвајски електрични линии во Торино.

Тоа беше прва парада на Јувентус на отворено во последните четири години.Автор: Администратор
Објавено на: 20/05/2018 23:12