Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Нејмар одлучи да не го напушти клубот ова лето.

Според шпанскиот портал „АС“, 26-годишниот Бразилец е заинтересиран да работи со новиот тренер Томас Тухел.

ПСЖ, исто така, нема намера да го продаде играчот.

Во тековната сезона, Нејмар настапи на 36 натпревари и постигна 30 погодоци, забележа и три асистенции.Автор: Администратор
Објавено на: 22/05/2018 15:34