На Куп-натпреварот меѓу Пелистер и Шкендија, имаше недолични скандирања од двете навивачки групи, поради кои спикерот мораше да ги предупредува гледачите

„УЧК“, „Илирида“, „Обединета Албанија“, беа само дел од извиците кои доаѓаа од трибината на навивачите на Шкендија.

„Балистите“ продолжија со своето скандалозно и националистичко однесување, па така покрај погрдните скандирања и навреди на сметка на македонскиот народ во последното коло од Првата македонска фудбалска лига, сега решија да ја исвиркаат и химната на Република Македонија пред самиот почеток на финалниот Куп натпревар со Пелистер.Автор: Администратор
Објавено на: 24/05/2018 02:19