Капитенот на Астон Вила, Џон Тери најверојатно ќе остане во овој клуб и следната сезона доколку биде изборено учество во Премиер Лигата, но инсистира во новиот договор да има клаузула според која да не може да игра против Челзи.

Тери минатото лето го напушти Челзи каде помина 17 години.

Оваа сезона имаше голем придонес за пласманот на клубот од Бирмингем во плејофот за пласман во Премиер лигата.

Ветеранот кој има повеќе од 78 настапи во англиската репрезентација ќе остане запаметен по промашениот пенал против Манчестер Јунајтед во финалето против Манчестер Јунајтед пред точно 10 години.Автор: Администратор
Објавено на: 24/05/2018 21:05