Зинедин Зидан повеќе не е тренер на Реал Мадрид, објави денеска францускиот фудбалски стручњак.

На прес-конференцијата, Зидан на ги извести новинарите дека оваа одлука е негова и е донесена самостојн.

Под негово водство Реал изминатите три години ја освои Лигата на шампионите, двапати го подигна трофејот на Светското клупско првенство и Суепр купот на УЕФА, а има и една шампионска титула во Шпанија.Автор: Администратор
Објавено на: 31/05/2018 13:44