Поранешниот менаџер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека ќе продолжи со својата кариера и се надева дека ќе добие понуда од топ-клуб.

- Сега можам да се обидам повторно. Тоа е она што го сакам во животот. Сакам предизвици. Не знам што ќе се случи потоа, но сега сум пред чиста страница и треба да напишам ново поглавје. Јас навистина не можам да лежам на плажа и да уживам во мојот живот. Им завидувам на колегите кои знаат како да го направат тоа. Кој клуб би сакал да го тренирам? Голем клуб кој има амбиции“, изјави Арсен Венгер.

Веднаш по шокантното заминување на Зинедин Зидан од кормилото на Реал Мадрид, Французинот беше вклучен во краткиот список на можни наследници.

Шеесет и осум-годишниот стратег работеше во Арсенал од 1996 до 2018 година.Автор: Администратор
Објавено на: 31/05/2018 23:52