Калчолигашот Интер ќе започне преговори со својот капитен Маурио Икарди за обновување на договорот за меѓусебна соработка.

Икарди е најдобриот стрелец на Интер и еден од најзаслужните за враќањето на „неро-аѕзурите“ во Лигата на шампионите. По завршувањето на сезоната се појавија шпекулации за негово заминување од „Џузепе Меаца“ , но клубот сака да го задржи.

- Нема причина да се грижиме, тој е наш играч и наш капитен, а во следните неколку недели ќе седнеме за да разговараме за нов договор, соопшти Интер.

Од клубот најавуваат создавање респектабилен тим со кој ќе може во новата сезона да биде конкурентен на најдобрите италијански и европски екипи.Автор: Администратор
Објавено на: 13/06/2018 11:35