Актуелниот македонски шампион Шкендија, денесќе го дознае противникот за почетокот од квалификациите во Лигата на шампионите.

УЕФА во пресрет на жрепката денеска ги скрати листите на потенцијални противници и тетовскиот клуб за ривал ќе добие еден од следните тимови: АПОЕЛ (Кипар), Шериф (Молдавија), Њу Сејнтс (Велс), Карабах (Азербејџан) и Видеотон (Унгарија).

Ждрепката ќе се одржи денес во 12 часот во Нион.Автор: Администратор
Објавено на: 18/06/2018 16:34