Францускиот супер талент, Килијан Мбапе изјави дека нема да го менува тимот ова лето.

- Останувам во ПСЖ. Јас ќе продолжам по својот пат. Едвај сум на почетокот на мојата кариера, изјави напаѓачот на „принцовите“ за „Радио Марка“.

Офанзивниот фудбалер (19) е поврзан со Реал Мадрид, особено по трансферот на Кристијано Роналдо.

- За да победуваш, мора да веруваш. Да имаш вештини не е доволно. Верата е над сѐ, рече Мбапе по вчерашниот триумф на Мундијалот 2018 што се одржа во Русија.Мбапе соопшти каде ќе игра следната сезона

Париз, 16 јули 2018 (МИА) - Францускиот супер талент, Килијан Мбапе изјави дека нема да го менува тимот ова лето. - Останувам во ПСЖ. Јас ќе продолжам по својот пат. Едвај сум на почетокот на мојата кариера, изјави напаѓачот на „принцовите“ за „Радио Марка“. Офанзивниот фудбалер (19) е поврзан со Реал Мадрид, особено по трансферот на Кристијано Роналдо. - За да победуваш, мора да веруваш. Да имаш вештини не е доволно. Верата е над сѐ, рече Мбапе по вчерашниот триумф на Мундијалот 2018 што се одржа во Русија.Автор: Администратор
Објавено на: 16/07/2018 11:44