Трансферот на дефанзивецот на Атлетико Мадрид, Филипе Луис во ПСЖ е сериозно доведен во прашање, објави „Марка“.

Како што се наведува во шпанскиот весник, клубовите не можат да се договорат за условите на договорот за 33-годишниот Бразилец.

Според изворот, Атлетико бара 20 милиони евра, а францускиот шампион не е подготвена да плати таква сума.

Парискиот клуб во последните денови од трансфер прозорецот може да се префрли на Рафаел Гереиро од Борусија Дортмунд.Автор: Администратор
Објавено на: 28/08/2018 17:14