Хенрих Михтаријан и Шкодран Мустафи продолжија со тренинзите, објави Арсенал на својата веб-страница.

Двајцата играчи ги залечија повредите и се вратија на обврските во тимот на „топџиите“.

По сето она што се случи, се вратив. Почнав да си играм со младите од тимот и мило ми е за тоа. Се надевам дека нема веќе да имам повреди, и ќе продолжам да играм. Благодарен сум на сите што работеа со мене – лекари, кондицискиот тренер и мои соиграчи. Тие ме подржуваа секој ден. Ова е живот, и секој може да биде повреден. Се надевам дека оваа судбина нема да стигне никого, а тимот ќе биде целосно подготвен за следните натпревари, изјави Михтаријан. Претходно, тренерот на Арсенал Унаи Емери веќе изјави дека Мустафи веројатно ќе може да игра на средбата в сабота против Хадерсфилд.Автор: Администратор
Објавено на: 07/02/2019 17:33