Поранешниот тренер на француската репрезентација и Париз Сен Жермен – Лоран Блан, е фаворит за тренерската позиција во Олимпик Лион.

Менаџментот на францускиот клуб планира да се раздели со актуелниот ментор Бруно Женезио по крајот на сезоната кога истекува неговиот договор.

Блан се појави како фаворит за негов наследник, пишува авторитетно француско издание „Екип“.Автор: Администратор
Објавено на: 20/03/2019 11:41