Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола го призна денешниот поразот од Вулверхемптон (1:2) во 7. коло од Премиер лигата.

- Честитки за противникот, тие го заслужуваат триумфот. Имавме моменти кога се мачевме да се носиме со нивните движења, одиграа многу добро. Ние бевме многу подобри против Њукасл (0:1 во англискиот Лига куп) отколку денес, но сега со нетрпение го очекуваме следниот натпревар, изјави Гвардиола, цитиран од официјалниот сајт на Манчестер сити.

И покрај поразот „Граѓаните“ продолжуваат да бидат лидери во Премиер лигата со 18 бодови.

Во следното коло Граѓаните ќе играат на гости со Арсенал. Средбата ќе се одржи на 8 октомври.Автор: Администратор
Објавено на: 01/10/2023 09:08