Утринава Италија ја погоди шокантна вест, капитенот на Фиорентина, Давиде Астори беше пронајден мртов, починал на спиење.

Поради големата трагедија, од Италија стигнува и информацијата дека сите денешни натпревари од Серија А се одложени.Автор: Администратор
Објавено на: 04/03/2018 23:18