Makpress.mk прогнозира дека на отварањето на новата сезона во на јелитното клупско натпреварување Лигата на шампионите на натпреварот помеѓу Челзи и Карабак домаќинот ќе води на полувреме, на крајот на натпреварот ќе биде победник и при тоа во текот на целиот натпревар ќе паднат 3 или повеќе голови.

Тип: Челзи - Карабак 1-13+ Коефициент: 1.85

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 12.09.2017, 20:45

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 12/09/2017 15:13