Makpress.mk прогнозира дека на натпреварот помеѓу Њукасл и Евертон во рамки на Англиската премиер лига и во првото и во второто полувреме ќе паднат од еден до два гола.

Тип: Њукасл - Евертон 1-2 I &1-2 II

Коефициент: 2.70

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 13.12.2017, 20:45

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 13/12/2017 02:37