Makpress.mk прогнозира дека во второто коло во најелитното клупско натпреварување Лигата на шампионите на натпреварот помеѓу Базел и Бенфика, двата тима ќе постигнат по еден гол.

Тип: Базел - Бенфика ГГ

Коефициент: 1.80

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 27.09.2017, 20:45

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 27/09/2017 01:22