Makpress.mk прогнозира дека на дерби натпреварот помеѓу Милан и Рома во рамки на Калчо лигата двата тима ќе постигнат по еден гол.

Тип: Милан - Рома - ГГ

Коефициент: 1.57

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 01.10.2017, 18:00

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 30/09/2017 15:58