Makpress.mk прогнозира дека на натпреварот помеѓу Бешикташ и Башакшехир во рамки на турската фудбалска лига двата тима ќе постигнат по еден гол и притоа натпреварот ќе заврши со 3 или повеќе гола.

Тип: Бешикташ - Башакшехир ГГ3+

Коефициент: 2.02

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 23.10.2017, 19:00

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 23/10/2017 01:32