Makpress.mk прогнозира дека на дерби натпреварот помеѓу Милан и Јувентус во рамки на Калчо лигата двата тима ќе постигнат по еден гол и притоа на целиот натпревар ќе паднат минимум 3 гола.

Тип: Милан - Јувентус ГГ3+

Коефициент: 2.35

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 28.10.2017, 18:00

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 27/10/2017 17:33