Makpress.mk прогнозира дека на натпреварот од последното коло во групната фаза на Лигата на шампионите помеѓу Реал Мадрид и Борусија Дортмунд, двата тима ќе постигнат по еден гол и притоа натпреварот ќе заврши со три или повеќе голови.

Тип: Реал Мадрид - Борусија Дортмунд ГГ3+

Коефициент: 1.67

(Коефициентот е превземен од спортските обложувалници Sport Life)

Датум и час на почеток на натпреварот: 06.12.2017, 20:45

Со среќа!Автор: Администратор
Објавено на: 05/12/2017 18:06